Kapitał Ludzki

sprawozdanie z działalności 2007

DZIAŁALNOŚĆ STOWARZYSZENIA W ROKU 2007 (najważniejsze działania)

„Biała sobota” - 12 maj – działanie z zakresu opieki medycznej
Wspólnie z N.Z.O.Z.”Medical M & S” z Czeladzi-Piasków Stowarzyszenie zorganizowało „białą sobotę”- imprezę, podczas której lekarze specjaliści wykonywali badania przesiewowe u osób niepełnosprawnych, członków stowarzyszenia, rodzin i opiekunów osób niepełnosprawnych.
Badania przeprowadzało 6 lekarzy specjalistów i 2 pielegniarki.
Skorzystalo z akcji 41 osób, wykonano przy tym 206 badań jednostkowych.

Turnus rehabilitacyjny
Turnus rehabilitacyjny odbył się w terminie 31.07 – 13.08. w Ośrodku Wypoczynkowym „Jagoda” w Sarbinowie. Wyjechała grupa 70 osób. Organizacją turnusu zajmowała się p.Wanda Mroczek.
(działanie powyższe było objęte dofinansowaniem PCPR Będzin)

Wycieczka krajoznawcza 3-dniowa „Śladami naszych przodków”
Wycieczka na trasie: Czerniejewo-Gniezno-Biskupin-Pobiedziska-Kórnik odbyła się w terminie 13-14-15 czerwiec . Wzięło w niej udział 47 osób.

1-dniowa impreza turystyczno-dydaktyczna
14 września grupa 52 osób wzieła udział w wyprawie do „Zaczarowanego lasu” w Piasku koło Janowa.W programie imprezy było również zwiedzanie Muzeum Zygmunta Krasińskiego  i Pałacu w Złotym Potoku oraz piesza wyprawa do Bramy Twardowskiego.

„Dzień pączka”
15 lutego w restauracji „Kalifornia” w Czeladzi - Piaskach( obiekt przyjazny osobom niepełnosprawnym) odbyła się karnawałowa impreza integracyjna, w której uczestniczyły 84 osoby.

Spotkanie opłatkowe
11 grudnia, również w restauracji „Kalifornia” mialo miejsce spotkanie opłatkowe z częścią artystyczną w wykonaniu aktora Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie.
W spotkaniu uświętnionym obecnością Pani Wiceburmistrz Anny Ślagorskiej i gości ze współpracujacych z nami jednostek wzięło udział 79 osób.
(więcej informacji na ten temat w zakładce Aktualności)

Dwie powyższe imprezy integracyjne Stowarzyszenie zorganizowało własnym kosztem i staraniem.

Udział w„Integracji 2007”
W dniu 28 września drużyna Stowarzyszenia wzięła czynny udział w Powiatowej Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych „Integracja 2007”, która odbyła się na stadionie będzińskiego klubu sportowego „Sarmacja”.

Kiermasz w Starostwie
W dniach 26-27 listopada w holu Starostwa Powiatowego przy ulicy Sączewskiego miał miejsce kiermasz prac o tematyce świątecznej czlonków Stowarzyszenia. Organizatorami tej pierwszej zewnętrznej prezentacji prac Stowarzyszenia były panie Iwona Manterys, Stanisława Bień, Wanda Mroczek i Anna Krusiec.

Działalność organizacyjna
W dniu 28 mają postanowieniem Sądu Rejonowego w Katowicach Stowarzyszeniu naszemu przyznano status ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO.
JEDNOCZEŚNIE ULEGŁA ZMIANIE NAZWA STOWARZYSZENIA.
Z dotychczasowej nazwy „Przyjaciele „Ostoi” zmieniono na „FAMILIA”.
Cele, statut, działania i ich realizacja nie uległy zmianie.

Na dzień 31.12.2007 Stowarzyszenie liczy 58 członków zwyczajnych. Oprócz tej liczby stałą opieką objęte jest 25 osób niepełnosprawnych(członkowie rodzin).

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych

FAMILIA o. p. p.