Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej w Czeladzi 2024

Po 4 latach covidowej przerwy wróciły w Czeladzi obchody Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej organizowane od 2012 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 7 w Czeladzi -Piaskach.

Ten dzień ma za zadanie zwrócić uwagę społeczeństwa na tę grupę osób, której jest trudniej żyć…i dobrze jest, jeżeli znajdzie się ktoś, kto pomoże uporać się z problemami, kto pomoże w sytuacji wymagającej codziennego wsparcia innych osób.

I są takie miejsca, instytucje gdzie pomaganie osobom z niepełnosprawnością jest głównym zadaniem:- Warsztaty Terapii Zajęciowej

– Zespól Szkół Specjalnych

– Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

– Środowiskowy Dom Samopomocy

– Ośrodek Wsparcia w Sosnowcu

Są też pomocowe grupy nieformalne, np. „Razem Łatwiej” ze Sławkowa.Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej Czeladź 2024 to święto z dobrą zabawą, miniturniejem ligi „boccia” , świetnymi występami artystycznymi a wszystko to dzieje się w cudownej atmosferze, wśród zaproszonych gości i przyjaciół.

Dzień Godności rozpoczął serdecznymi życzeniami dla uczestników Starosta Będziński Sebastian Szaleniec a wśród gości witaliśmy:

– P. Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Będzinie – Olgę Machurę z P. Kamilą Janczyk

– Dyrektora SP 7 – Artura Polaka

Prezesa Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego o/ Sławków

– Katarzynę Adamczyk- Drożyńską – Prezesa Związku Niewidomych o/Czeladź

– Cezarego Dobrowolskiego oraz p. Halinę Wiktor- Kubasik- dyrektora firmy ubezpieczeniowej.

Oczywiście nie zabrakło również Burmistrza Miasta Czeladzi – Zbigniewa Szaleńca a całością wydarzenia sterował Doktor CLOWN czyli była pani dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Czeladzi – Irena Owczarz.

Wielkie podziękowania kierujemy do pani Katarzyny Przesmyckiej i grupy młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Czeladzi. Młodzież dała w tym szczególnym dniu wzór pięknego zachowania, empatii i wrażliwości.I po raz kolejny stwierdzone zostało, że grochówka w wydaniu pań kucharek z SP7 to zagłębiowskie mistrzostwo smaku!

W miniturnieju „boccia” prowadzonego przez sportowców z klubu w Jaworznie zwyciężyła grupa ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Ostoja” w Czeladzi a drugie miejsce wywalczyla ekipa z WTZ ” Otwarte serca” z Dąbrowy Górniczej. Wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani medalami, pucharem i dyplomem za uczestnictwo.

Wydarzenie było współfinansowane przez PFRON oraz Urząd Miejski w Czeladzi za co serdecznie dziękujemy!


Może zainteresuje cię tematyka zdrowia: Poczytaj Architekci Piękna


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *