Turniej piłki nożnej w WTZ

Nawet padający co rusz deszczyk nie był w stanie zepsuć dobrej zabawy uczestników piątkowego (24.05) turnieju piłki nożnej na terenie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Będzinie- Łagiszy.Turniej, będący częścią obchodów Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej zorganizowały Stowarzyszenia „Bądź z nami” z Będzina i „Familia” z Czeladzi. W turnieju wzięło udział 16 integracyjnych drużyn z różnych ośrodków pomocowych we współpracy z młodzieżą z będzińskich i czeladzkich szkół a nad prawidłowych przebiegiem rozgrywek czuwał profesjonalny sędzia – pan Adam Adamczyk.

Oprócz turnieju rozgrywały się również dyscypliny dodatkowe, każdy uczestnik mógł się wykazać swoimi umiejętnościami. A w trakcie zawodów można było się rozgrzać pyszną grochówką przygotowaną przez panie kucharki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Będzina( wyrazy uznania od uczestników ) a także rozsmakować w ciastach – przeglądzie możliwości kulinarnych pracowni gospodarstwa domowego gospodarzy spotkania czyli WTZ Będzin.

W międzyczasie zaistniał samozwańczy zespół wokalno – taneczny z żywiołowym programem o nieograniczonej liczbie uczestników. Ta świetna impreza mogła się odbyć dzięki wsparciu finansowemu projektów przez Urząd Miejski w Będzinie i Fundację Ing Dzieciom Banku Śląskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *