Wspólnie odkrywamy skarby regionu

W dniu 17 maja 2024 roku, dzięki współpracy z CUSIAL Rynek w ramach projektu „Działajmy razem – Familia plus O.N.” finansowanego przez Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej, wyruszyliśmy w niezapomnianą podróż po okolicznych skarbach.

Nasz pierwszy przystanek to Róża Wiatrów, położona na brzegu tajemniczej Pustyni Błędowskiej. Tam, gdzie piaski tańczą na wiatrze i niebo sięga ziemi, poczułyśmy się jak prawdziwi odkrywcy. Następnie, kierowaliśmy się do majestatycznego kościoła w Bolesławiu, którego wspaniała architektura i historia zawarta w murach, zachwyciły nasze serca.

Ale to nie było wszystko! Kolejnym punktem naszej wędrówki była Krzykawka, z jej XVIII-wiecznym dworkiem i pomnikiem ku czci Francesco Nullo, bohaterskiego powstańca styczniowego. Tutaj, w otoczeniu przyjaznych uśmiechów grupy „Razem łatwiej” ze Sławkowa i gościny pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Krzykawki, nasze serca napełniły się radością i ciepłem.

A gdy już myśleliśmy, że dzień ten nie może być jeszcze bardziej magiczny, nasi uczestnicy wystąpili z niespodziewanym talentem wokalnym, akompaniowani przez utalentowanych muzyków z zespołu „Bilans moralny”.

Nie zapomnieliśmy także o kreatywności! Duża grupa wycieczkowiczów wzięła udział w warsztatach ceramicznych w zabytkowym dworku, tworząc własne, unikatowe dzieła sztuki. Tymczasem, druga część uczestników wędrowała po Krzykawce z przewodnikiem z IPN, śladami powstańców z 1863 roku, odkrywając historię zakorzenioną w każdym kamyku i drzewie.

Dziękujemy serdecznie CUSIAL Rynek za inspirację i wsparcie w zorganizowaniu tego niezwykłego wydarzenia, w którym uczestniczyło 65 osób, w tym seniorzy i osoby niepełnosprawne. To był dzień pełen przygód, uśmiechów i nowych przyjaźni.


Może zainteresuje cię tematyka zdrowia: Poczytaj Architekci Piękna


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *